Hlavní obsah

Perušiče se Schweinerem čekají na MS ve skupině Američané či Norové

1. 6. 2022 10:52

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem se na mistrovství světa v Římě utkají ve skupině F s Američany Chaimem Schalkem a Theodorem Brunnerem, Nory Mathiasem Berntsenem a Hendrikem Molem a Mosambičany Ainadinem Martinhem a Jorgem Monjanem. Rozhodl o tom úterní los před začátkem turnaje Pro Tour Elite 16 v Jurmale.

Foto: OBO 2022/Vlastimil Vacek, Právo

Beachvolejbalisté David Schweiner a Ondřej Perušič oslavují vítězství a postup během turnaje J&T Banka Ostrava Beach Pro, dne 28. května 2022 v Ostravě.Foto: OBO 2022/Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou narazí v béčku na druhé nasazené Brazilky Dudu a Anu Patrícii, Rakušanky Katharinu Schützenhöferovou a Lenu Plesiutschnigovou a čínskou dvojici Wang Fan, Sia Sin-i.

"Se Schalkem a Brunnerem jsme nikdy nehráli. Je to zkušený tým, který má kvalitní obranu a nedělá příliš chyb. S Nory jsme hráli už několikrát, a přestože jsme papírově lepším týmem, už se jim povedlo nás několikrát porazit. Vždycky to byly vyrovnané partie, ať už v zápase nebo v tréninku. Pár z Mosambiku jsme nikdy neviděli, ale podle papírových předpokladů by to neměl být obávaný soupeř," řekl ČTK k losu Perušič.

"Je to skupina, kterou bychom měli vyhrát. Pokud zahrajeme dobře, tak bychom měli všechny soupeře porazit. Rozhodně to ale nebude nic jednoduchého a musíme se na to pořádně připravit," dodal polař šestého nasazeného páru, který už je na cestě do Itálie.

Osmačtyřicet mužských i ženských párů bylo rozděleno do 12 skupin. Do play off postoupí z každé skupiny první dva týmy a čtyři nejlepší z třetích míst. Osm zbývajících dvojic na třetí příčce se utká o poslední čtyři volná místa. Celkem je na programu 216 zápasů, šampionát v proslulém sportovním komplexu Foro Italico se koná od 10. do 19. června.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články