Plzeňští házenkáři neuspěli ani v lize, prohráli ve Frýdku-Místku

Po debaklu v Poháru EHF v Dánsku neuspěli plzeňští házenkáři ani v extralize. Obhájci titulu prohráli v sedmém kole ve Frýdku-Místku 29:31 a zůstali na druhém místě tabulky za Lovosicemi. Třetí je už jen o skóre pražská Dukla, která zvítězila 31:28 v Karviné.

Fanoušci na házené - ilustrační foto

Frýdek-Místek měl v dramatické koncovce navrch. V poslední minutě ještě snížil na nejtěsnější rozdíl plzeňský Stojanovič, ale vítězství domácího celku pak pojistil Gřešek. Ten byl s devíti brankami nejlepším střelcem duelu.

Karviná s Duklou na začátku zápasu prohrávala o čtyři góly, ale pak si do branky stoupl Mokroš a v poločase domácí tým vedl 19:16. Závěr utkání však vyšel Pražanům, poslední desetiminutovku vyhrála Dukla 6:1.

"Nedařilo se nám bránit karvinské pivoty. Potom nás stálo hodně sil se zase dostat do hry. Druhý poločas byl ale o poznání lepší," uvedl trenér Dukly Jan Josef na svazovém webu.

"Zápas jsme prohráli v poslední čtvrthodině, kdy se přestalo v útoku dařit. Bohužel jsme to táhli v osmi lidech a to se pak těžko dá udržet," posteskl si karvinský kouč Radek Bartošic.