Hlavní obsah

Lvi Praha - Sporting Lisabon 3:1Pražští Lvi postoupili do čtvrtfinále Vyzývacího poháru

8. 12. 2020 17:15

Volejbalisté pražských Lvů postoupili do čtvrtfinále Vyzývacího poháru. V osmifinále i díky sedmadvaceti bodům australského smečaře Luka Smithe porazili Sporting Lisabon 3:1 po setech 21:25, 26:24, 25:23 a 25:15. O semifinále si v ukrajinském Horodoku zahrají Lvi ve středu s domácím týmem.

Článek

"Jsme šťastní. Pocity jsou euforické," radoval se kouč Tomáš Pomr na klubovém webu. "Jde o ohromný úspěch. Vyřadili jsme finančně silný klub se skvělými hráči, tým poskládaný z Brazilců. Bylo to těžké, věděli jsme, že je neporazíme útokem, v tom jsou strašně silní. Věděli jsme, že musíme zvládnout začátek, bomby ze servisu, být trpěliví a poctivou hrou a obranou čekat na šance. To se nám podařilo."

Set a půl ale Lvi za portugalským soupeřem zaostávali. Po ztracené první sadě prohrávali ve druhé 22:24. Oba setboly ale odvrátili a při podání zkušeného blokaře Krále a bodech rodáka z Jakarty Smithe koncovku získali.

Ani v úvodu třetího setu se Lvům nedařilo v útoku, dlouho jim nevycházel riskantní servis a prohrávali už o pět bodů (8:13). Po esu Skakiče srovnali na 17:17 a vyrovnanou koncovku znovu rozhodli ve svůj prospěch. "Pak jim zvlhnul prach. My přidali a bylo vidět, že když jsou pod tlakem, tak je můžeme mačkat. Asi nejsou zvyklí prohrávat. Naším výkonem a tvrdostí jsme je zaskočili," řekl Pomr.

Ve čtvrtém setu už Pražané pod vedením nahrávače Janoucha excelovali. Mečbol využil Smith, který dostal cenu pro nejlepšího hráče utkání. "Jsem šťastný, porazili jsme jasné favority. Dobře jsme zvolili taktiku a výborně ji dodržovali. Dařilo se nám v obraně. Cenu neřeším. Důležitý je pro mě jedině postup," uvedl Smith.

Vyzývací pohár volejbalistů - osmifinále v Horodoku (Ukrajina):
Lvi Praha - Sporting Lisabon 3:1 (-21, 24, 23, 15)
Nejvíce bodů: Smith 27, Mihajlovič 16, Skakič 12 - Renan 16, Paulo 13, Lopes Sanches 11.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •