Reisingerová vyrovnávacím košem a blokem udržela Gironu ve hře v Evropské lize

Česká reprezentační pivotka Julia Reisingerová přispěla v Evropské lize vyrovnávacím košem a blokem v závěru normální hrací doby k vítězství basketbalistek Girony nad Salamancou 81:79 po prodloužení. Čtvrtfinálová série mezi oběma španělskými týmy je tím pádem vyrovnaná a o postupujícím se rozhodne v sobotním třetím duelu v Salamance.

Česká basketbalistaka Julia Reisingerová.

Reisingerová v zápase zaznamenala sedm bodů, pět doskoků, tři bloky a dvě asistence. Do prodloužení už se čtyřmi fauly nezasáhla, ale v koncovce druhého poločasu sehrála klíčovou roli. Za stavu 66:68 si připsala dva obranné doskoky, 15 sekund před koncem vyrovnala skóre a s vypršením času zablokovala potenciálně vítěznou střelu soupeřky.

Hvězdou zápasu byla její americká spoluhráčka Rebekah Gardnerová, autorka 23 bodů a 10 doskoků rozhodla zápas dvěma šestkami 11 sekund před koncem prodloužení.

Čtvrtfinále play off Evropské ligy basketbalistek - 2. zápas:
Girona - Salamanca 81:79 po prodl. (za domácí Reisingerová 7 bodů, 5 doskoků, 2 asistence), stav série 1:1.