Česko - Dánsko 14:29Skvělý úvod českým házenkářkám nestačil, padly rozdílem třídy

České házenkářky prohrály čtvrtý z pěti duelů na mistrovství světa ve Španělsku. Dánsko, aspiranta na jednu z medailí, potrápily alespoň v prvních minutách. Následně si favorit zápas pohlídal a došel si pro jednoznačné vítězství 29:14.

Veronika Malá na archivním snímku

Granollers (od zvláštního zpravodaje) - Národní tým už před utkáním neměl šanci na postup do čtvrtfinále a chtěl se prezentovat zlepšeným výkonem. A v úvodu soupeře zaskočil. Kudláčková chytla sedmičku, Češky skvěle bránily a v útoku v prvních minutách excelovaly. Po dvou gólech Jeřábkové, trefě Kovářové a Malé vedly už 4:0, vzápětí 5:1.

Jenže poté se dánská mašina rozjela a pěti góly v řadě skóre otočila. Toftová zavřela branku a sedm minut neinkasovala. Česká defenziva s výborně chytající Kudláčkovou však fungovala o poznání kompaktněji než v předchozích zápasech a za poločas povolila Dánkám jen dvanáct gólů, přesto ale reprezentantky po třiceti minutách ztrácely tři branky.

Ve druhé půli už favorizované Dánsko dominovalo. Třemi góly v řadě si zajistilo dostatečný náskok, který už do konce duelu jen navyšovalo. Národnímu týmu se v útoku přestalo dařit, neprosadila se ani nová hráčka Magda Kašpárková, která prožila premiéru na šampionátu.

Za druhý poločas se Češky trefily jen pětkrát, naopak soupeř se rozstřílel a udělal ze zápasu jednoznačnou záležitost. Dánky si došly pro vítězství o propastných patnáct branek a na mistrovství světa zůstávají neporažené. Naopak české házenkářky mají v hlavní fázi stále nula bodů. V závěrečném nedělním duelu v Granollers vyzvou od 15:30 Kongo, které je zatím také bez bodu.

Mistrovství světa házenkářek ve Španělsku:
Osmifinálová skupina III (Granollers):
ČR - Dánsko 14:29 (9:12)
Sestava a branky ČR: Kudláčková, M. Malá - Knedlíková 1, Kordovská, Andrýsková, Mikulášková, Hurychová, Stříšková 1, Franková, Zachová 1, Kovařová 4, Jeřábková 3, V. Malá 2, Holanová 1, Kašpárková, Cholevová 1.
Nejvíce branek Dánska: Friisová 4. Rozhodčí: Belkhírí, Ali Hamídí (oba Alž.). Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/2. Vyloučení: 4:4. Diváci: 1019.
Jižní Korea - Německo 28:37 (16:19)
Maďarsko - Kongo 30:22 (16:8)