Hlavní obsah

Sluková s Hermannovou potvrdily v Litoměřicích roli favoritek

31. 5. 2020 16:56

Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová potvrdily roli favoritek a vyhrály v Litoměřicích úvodní turnaj Beach Series, nového domácího seriálu tříhvězdičkových akcí. Elitní světová dvojice otočila finálový duel proti Michaele Kubíčkové a Michale Kvapilové a zvítězila 22:24, 21:12, 15:10.

Foto: Vít Černý, ČTK

Zleva Barbora Hermannová a Markéta Sluková pózují po vítězství na turnaji v Litoměřicích.

Článek

"Vlastně nějakých osm devět měsíců jsme vůbec nehrály. Naposledy jsme hrály koncem září 2019 a ten herní rytmus je prostě úplně jiný. A to je něco, co se nedá natrénovat. V tomhle to bylo náročné se zase chytnout, zažít si zápasový styl a rutinu," uvedla Nausch Sluková v nahrávce pro média.

Sluková s Hermannovou zvládly třísetový duel i v semifinále proti Martině Williamsové (za svobodna Bonnerové) a Sáře Olivové. Ty potom prohrály utkání o třetí místo s dvojicí Marie-Sara Štochlová, Martina Maixnerová.

Foto: Vít Černý, ČTK

Markéta Sluková se raduje z vítězství.

"Jsem ráda, že zápasy jsou náročné, že nepřijedeme a nevyhrajeme všechno na osm. To by pro nás ztrácelo význam a jsem vděčná za každý dobrý zápas a za každý tie-break, protože to poslouží z dlouhodobého hlediska pro náš trénink," konstatovala Nausch Sluková. "To 'semíčko' a finále bylo náročné a myslím, že nás dost procvičily, takže ideální," zhodnotila turnaj.

Foto: Vít Černý, ČTK

Sára Olivová.

Pětidílný seriál bude pokračovat v týdenních intervalech na Strahově, v Nymburce, Chodově u Karlových Varů a opět na pražském Strahově.

Úvodní turnaj Tipsport Beach Series v plážovém volejbalu žen v Litoměřicích:
Finále:
Nausch Sluková, Hermannová (1) - Kubíčková, Kvapilová (2) 2:1 (-22, 12, 10)
o 3. místo:
Štochlová, Maixnerová (4) - Williamsová, Olivová (3) 2:1 (18, -11, 13)
semifinále:
Nausch Sluková, Hermannová - Williamsová, Olivová 2:1 (13, -19, 13)
Kubíčková, Kvapilová - Štochlová, Maixnerová 2:0 (16, 21)

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •