Stolní tenistka Matelová v 1. kole v Singapuru využila desátý mečbol

Stolní tenistka Hana Matelová zvládla na turnaji série WTT v Singapuru první kolo. Česká jednička splnila roli favoritky a zdolala Li Jü-čchun z Tchaj-wanu 3:0 na sety, přičemž třetí set získala po boji poměrem 19:17 a využila v něm desátý mečbol. Ve 2. kole Matelovou v neděli čeká světová osmička Kasumi Išikawová z Japonska.

Stolní tenistka Hana Matelová.

Jednatřicátá hráčka světa Matelová, která byla v únoru poprvé v kariéře třicítkou žebříčku ITTF, začala skvěle a první bod soupeřce (152. ITTF) povolila až za stavu 8:0. První set získala jasně, ale v dalších dvou se trápila v koncovkách. Ve druhém vedla 10:7 a vyhrála až 12:10.

Ve třetí sadě měla opět díky precizní hře převahu a znovu vedla 10:7. Postupně ale nevyužila devět mečbolů, odvrátila i jeden setbol a nakonec uspěla až za stavu 18:17 po oddechovém času.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.