Trutnovské basketbalistky prohrály v Polkowicích 60:73

POLKOWICE

Basketbalistky Trutnova prohrály v předposledním zápase základní skupiny G Evropského poháru FIBA v Polkowicích 60:73 a před závěrečným dějstvím mají jen teoretickou naději na postup. Domácí tým vstoupil do zápasu šestibodovou šňůrou a tento náskok polské družstvo povzbudil k výkonu, který mu zajistil čtvrté vítězství ve skupině a jistý postup do play-off.

Trutnov se během utkání trápil s nepřesnou střelbou a tvrdou obranou soupeře a nepodařilo se mu udržet chorvatskou reprezentační pivotmanku Stampaliovou, která zaznamenala 19 bodů a deset doskoků. Na začátku druhého poločasu hostující tým oživil naději na zdramatizování zápasu, snížil až na dva body, ale vzápětí několikrát chyboval. Polkowice získaly zpět náskok a Trutnov už odpověď nenašel.

"Od počátku jsme hráli nekoncentrovaně. Soupeř toho využil k získání dostatečného náskoku, který si velmi tvrdou hrou udržel až do konce," řekl trenér Martin Petrovický, jehož tým prohrál první vzájemný zápas v domácím prostředí až po třetím prodloužení.

Pohár FIBA - 5. kolo:
Polkowice - Trutnov 73:60 (20:13, 33:28, 57:45)
Nejvíce bodů: Stampaliová 19, Jasnovská 13, Carvajalová, Jeziornová a Szycková po 11 - Karavaeová 17, Zohnová 10, Johnová, Šnajdrová a Mišurová po 8. Rozhodčí: Karaussis (Řec.), Večerskis (Lit.). Trestné hody: 9/9 - 14/8. Fauly: 13:12. Trojky: 6:4. Diváci: 500.
Kursk - Györ 66:43 (35:31).