Volejbalisté Českých Budějovic vyhráli po pětisetové finálové bitvě Český pohár

Volejbalisté Českých Budějovic vyhráli po pětisetové finálové bitvě Český pohár. V duelu prvního a druhého týmu extraligy porazili v závěrečném utkání turnaje v Teplicích Karlovarsko 20:25, 25:21, 25:22, 17:25 a 15:13. Jihostroj vybojoval trofej poosmé v historii a potřetí za poslední čtyři roky. Úřadující čeští šampioni z Karlovarska neproměnili v zisk poháru ani čtvrté finále a na první triumf stále čekají.

Volejbalisté Českých Budějovic.

Jihostroj dvě z letošních tří porážek v nejvyšší domácí soutěži utrpěl právě od Karlovarska a ztratil i první set pohárového finále. Po obratu si Západočeši suverénním výkonem ve čtvrté sadě vynutili rozhodující zkrácený set, v kterém bitva vygradovala. Českobudějovičtí volejbalisté v něm dvakrát ztratili tříbodové vedení, přesto se k mečbolům propracovali jako první a při tom druhém ukončila zápas chyba soupeře na podání.

Jihočeši, kteří po 19 kolech vedou extraligu před Karlovarskem o jediný bod, zvítězili i bez zdravotně indisponovaného univerzála Michala Kriška. Jejich smečař Filip Stoilovič byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem utkání.

České Budějovice navázaly na pohárové triumfy z let 1999, 2000, 2002, 2003, 2011, 2019 a 2020. Západočeši byli ve finále počtvrté za posledních šest let, ale v roce 2017 nestačili na Kladno, o rok později a vloni byl nad jejich síly Liberec.