Hlavní obsah

Česko - Slovinsko 3:1Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

8. 5. 2021 16:54

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:16 a po prvním ze dvou turnajů vedou se třemi výhrami skupinu F.

Foto: www.cev.lu

České volejbalistky v utkání evropského šampionátu proti Bělorusku. Archivní fotoFoto: www.cev.lu

Článek

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou. "Zpočátku jsme se dneska trápily, ale máme tři vítězství a za sebou velký krok. Po tomto turnaji jsme favoritkami," řekla kapitánka a smečařka Andrea Kossányiová.

Volejbalistky byly v prvním setu v rozhodujících momentech nepřesné. Od stavu 21:21 prohrály čtyři míče v řadě a ztratily první set v turnaji. "První set jsme začaly trošku pozvolna, bylo to studené, nervózní. Ale pak jsme to dostaly pod kontrolu," hodnotila Kossányiová.

Od druhé sady české volejbalistky zlepšily servis. Odtáhly soupeřky od sítě, už nečelily tolika útokům středem a zpomalily bodový příděl od Erženové, která přesto zaznamenala 21 bodů. Na podání se dařilo osmnáctibodové blokařce Trnkové, jež byla vyhlášena nejlepší hráčkou utkání.

Trenérovi vyšlo i střídání. Od třetí sady naskočila do základní šestky smečařka Hodanová místo Mlejnkové. Češky se uklidnily a výměnám postupně dominovaly. Čtvrtý set vyhrály rozdílem devíti bodů a duel dlouhý 99 minut ukončila univerzálka Orvošová.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. "Vstup (do kvalifikace) jsme měly dobrý, neztratily jsme bod, ale není hotovo. Bosna doma může zazlobit ještě víc," řekla nahrávačka Kateřina Valková.

Na ME, na němž bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí z každé skupiny dva celky.

ČR - Slovinsko 3:1 (-21, 22, 19, 16)
Kvalifikace ME volejbalistek, skupina F - první turnaj v Daugavpilsu (Lotyšsko):
ČR - Slovinsko 3:1 (-21, 22, 19, 16)
Rozhodčí: Makšanov (Rus.), Kurtiss (Lot.). Čas: 99 min. Bez diváků.
Sestava a body ČR: Kossányiová 15, Jehlářová 9, Orvošová 21, Mlejnková 5, Trnková 18, Valková 5, libero Dostálová - Hodanová 9, Nová, Bajusz, Šimáňová. Trenér: Athanasopulos.
Nejvíce bodů Slovinska: Erženová 21, Grudinová a Potokarová po 10.
Bosna a Hercegovina - Lotyšsko 3:0 (10, 14, 22)

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?