Prostějov - Cannes 0:3Volejbalistky Prostějova podlehly v Lize mistryň doma Cannes

Prostějov

Volejbalistky Prostějova prohrály ve druhém utkání Ligy mistryň v domácí premiéře s francouzským Cannes 0:3 po setech 18:25, 22:25 a 23:25. České mistryně proti favorizovaným soupeřkám střídaly dobrý výkon s chybami a nezvládly koncovky druhého ani třetího setu. Ve třetím utkání skupiny D se Prostějov střetne 26. listopadu opět doma se Schwerinem.

Zleva Quinta Steenbergenová a Klára Melicharová z Prostějova a Nadia Centoniová z Cannes v utkání volejbalové Ligy mistryň.

Trenér Miroslav Čada nemohl plně využít jednu z opor týmu Markevičovou, kterou trápil poraněný břišní sval. Na palubovce se běloruská smečařka objevila jen na krátké okamžiky, aby vypomohla v obraně.

Hanačky na počátku zápasu držely do stavu 7:8 se soupeřkami krok, ve střední pasáži úvodní sady ale zápolily s přesnými bloky Cannes, přes které se nedokázaly prosadit. Výsledkem bylo postupné narůstání náskoku francouzského týmu, který zásluhou útočné aktivity zkušené Centoniové získal náskok osmi bodů (22:14). Domácí volejbalistky už jen stačily odvrátit dva setboly.

Herní výpadek potkal hráčky Prostějova v úvodu druhého setu, za stavu 1:8 už vypadala situace kriticky. Ovšem domácí tým se dokázal zkoncentrovat a na smeči se začalo dařit Kossányiové s Borovinšekovou. Trpělivou hrou Prostějov ztrátu smazal, koncovku opět ale zvládly lépe volejbalistky Cannes.

Nejlepší výkon podaly Hanačky v závěrečné sadě, ve které si dlouho udržovaly tří- až čtyřbodový náskok. Teprve v závěru využil francouzský tým několika jejich chyb, v koncovce ještě bojovně naladěné hráčky Agelu odvrátily tři mečboly, na čtvrtý už ale nestačily.