Cannes - Prostějov 3:0Volejbalistky Prostějova v Cannes neuhrály v Lize mistryň ani set

Cannes

Volejbalistky Prostějova prohrály v 5. kole Ligy mistryň v francouzském Cannes hladce 0:3 po setech 23:25, 16:25 a 20:25. Utkání trvalo pouze 71 minut. Hanačky sice zůstaly na třetím místě ve skupině D, ale zkomplikovaly si boj o postup do Poháru CEV. V závěrečném utkání v základní části soutěže přivítají v úterý 17. prosince vedoucí celek skupiny Eczacibasi Istanbul, který v dosavadních pěti utkáních neztratil ani set.

Radost hráček Prostějova. (zleva) Katie Carterová, Sonja Borovinšeková a Pavla Vincourová.

České mistryně přitom vstoupily do utkání velmi slibně. Stačily se svými soupeřkami držet krok, vedly si výborně v obraně a těžily i z přesnějších útočných akcí. Získaly čtyřbodový náskok (11:7), jenže Cannes postupně zpřesnilo své akce a zlepšilo podání. V koncovce ještě Hanačky srovnaly na 23:23, poslední dva míče ale uhrály zkušenější domácí volejbalistky.

"Náš výkon v prvním a třetím setu byl velmi dobrý. Škoda, že jsme neuhráli koncovku prvního setu. Soupeřky v ní byly o kousek jistější. Velice dobře odtáhla závěr sady Grothuesová, ke které se přidala zkušená Centoniová," řekl ČTK kouč Prostějova Miroslav Čada.

Nevydařená koncovka jeho svěřenkyně psychicky poznamenala. Ztratily svůj herní rytmus z úvodního dějství, v jejich hře bylo více chyb a vzpamatovaly se opět až ve třetí sadě. Prostějov vedl 16:11, neudržel ale krok a tím ztratil případnou naději na zvrat.

"V našem týmu si v útoku vedla výborně Kossányiová, ovšem na tak kvalitní protivnice to nestačilo. Ve třetím setu, když jsme měli pětibodový náskok, tak nás zastavila na blocích Rašičová," uvedl Čada. "K případnému postupu do Poháru CEV musí Prostějov čekat v posledním kole na výsledek zápasu Beziers - Drážďany. "Klopýtnutí německého týmu by nám pomohlo," dodal kouč.