Levski Sofia - Prostějov 0:3Volejbalistky Prostějova zahájily Pohár CEV jasnou výhrou v Sofii

Sofia

Prostějovské volejbalistky vstoupily do Poháru CEV hladkou výhrou 3:0 nad Levski Sofia. České mistryně zvítězily v bulharské metropoli za 65 minut 25:18, 25:18, 25:16. Úspěšně si v téže soutěži vedly také oba mužské celky: Kladno doma vyhrálo nad maďarskou Kazincbarcikou 3:1, Liberec stejným poměrem setů zvítězil nad rakouským celkem Aich/Dob.

Volejbalistky Prostějova.

Prostějovský klub v minulých letech pravidelně startoval v Lize mistryň, po zisku desátého českého titulu se ale do prestižní soutěže nepřihlásil. S omlazeným týmem dal letos z ekonomických důvodů přednost Poháru CEV a první zápas v něm bez potíží zvládl. Odveta se hraje ve středu 5. prosince.

Mužský Pohár CEV už je o kolo dál a Kladno i Liberec v něm v domácím prostředí uspěly. Oporou liberecké Dukly při výhře 3:1 nad Aichem byl autor 24 bodů Jan Štokr, poslední set Severočeši získali až po dramatické koncovce poměrem 33:31.

Podobně houževnatým protivníkem byla Kazincbarcika, která po prohře 32:34 v dlouhém úvodním setu v Kladně dokázala vyrovnat, ale pak už v zápasu dominovali svěřenci trenéra Milana Fortuníka. Smečař Tomáš Hýský se postaral o 21 bodů a Kladnu stejně jako Liberci stačí za týden v odvetě k postupu i pětisetová porážka.

Ve Vyzývacím poháru žen prohrálo KP Brno v Řecku 0:3 s Thirasem. Rovněž v soutěži mužů prohráli Brňané v Portugalsku s týmem Fonte Azores 1:3.