Maaseik - České Budějovice 3:1Volejbalistům Českých Budějovic se vzdálilo čtvrtfinále Poháru CEV

11. 1. 2023 22:58

Volejbalistům Českých Budějovic se vzdálil postup do čtvrtfinále Poháru CEV. Na palubovce Maaseiku nedokázali zastavit českého smečaře ve službách belgického klubu Adama Bartoše a prohráli 1:3 na sety. Odveta fáze označované jako play off, která je mezikolem před vstupem týmů z Ligy mistrů, se na jihu Čech uskuteční za dva týdny.

Volejbalisté Jihostroje. Ilustrační foto.Foto: Václav Pancer, ČTK

Reprezentační smečař Bartoš přidal ke čtrnácti úspěšným útokům čtyři bodové bloky a byl s osmnácti body neproduktivnějším hráčem utkání.

Domácím pomohl v prvním setu k výhře 25:22. Jihostroj kontroval ziskem druhé sady v poměru 25:20. Třetí set však prohrál hladce 17:25 a ve čtvrté sadě neudržel tříbodový náskok, který si vypracoval za stavu 14:11. Domácí rychle srovnali a naopak sami odskočili na pět bodů. Od stavu 18:23 už volejbalisté českého klubu jen korigovali na konečných 22:25, na zvrat to nestačilo.