Házenkáři Jičína ukončili sérii porážek velkým obratem proti Maloměřicím

Po velkém obratu zvítězili házenkáři Jičína nad Maloměřicemi 29:21 a uspěli v extralize po sérii čtyř porážek. Domácí prohráli první poločas o čtyři branky, ale po přestávce soupeře deklasovali 17:5. Jičín vyhrál i v desátém vzájemném utkání. Sedm gólů dal nejlepší týmový střelec Jiří Dolejší. Brněnský celek nenavázal na minulé vítězství nad Zubřím a prohrál pošesté z posledních sedmi zápasů.

Lovosice splnily roli favorita ve Strakonicích výhrou 36:28 a bodově se dotáhly na vedoucí Plzeň, kterou čeká zápas proti Frýdku-Místku v neděli. Osm branek vítězů dal Hniďák. Lovosice uspěly počtvrté z uplynulých pěti duelů stejně jako Dukla, která zdolala Nové Veselí 37:32. Po vyrovnaném prvním poločase (16:16) rozhodli Pražané po přestávce v závěrečné dvacetiminutovce.

Prešov po dvou remízách a porážce v Lovosicích zdolal KP Brno 32:22. Devíti brankami se o výhru zasloužil Davidovič.