Házenkářky Mostu nestačily na obhájkyně z Kristiansandu, v LM prohrály i posedmé

Házenkářky Mostu prohrály ve skupině Ligy mistryň i posedmé. V Chomutově dnes podlehly 21:43 obhájkyním titulu z Kristiansandu, kterým dohromady 15 góly pomohly české reprezentantky Markéta Jeřábková a Jana Knedlíková.

DHK Most. Ilustrační foto.

Severočešky dokázaly s Vipers držet krok jen v prvním poločase, po kterém prohrávaly 15:20. Po přestávce se ale favorit rozjel a připravil Mostu další debakl. Druhý poločas Kristiansand vyhrál 23:6.

S jedenácti brankami byla nejlepší střelkyní zápasu Jeřábková, Knedlíková přidala čtyři zásahy. Za Chomutov, který se hned v dalším kole 10. prosince představí v Kristiansandu, daly po pěti gólech Veronika Andrýsková s Adélou Stříškovou.

V neúplné osmičlenné tabulce patří Mostu poslední místo, Kristiansand se posunul do čela. Poslední skončily Severočešky i před třemi lety při první účasti v Lize mistrů, kdy ve čtyřčlenné skupině dokázaly jednou vyhrát a remizovat.