Hlavní obsah

Dvojnásobný mistr světa MotoGP Bagnaia skončí u Ducati, nahradí ho Acosta

Aktualizováno

Dvojnásobný mistr světa MotoGP Francesco Bagnaia z Itálie po sezoně skončí v továrním týmu Ducati. Italská stáj oznámila očekávaný odchod svého historicky nejúspěšnějšího jezdce v dnešním prohlášení a uvedla, že Bagnaiu vystřídá Španěl Pedro Acosta.

Foto: Pavlíček Luboš, ČTK

Francesco Bagnaia při Velké ceně Brna.

Článek

Devětadvacetiletý Bagnaia je posledních 18 měsíců v Ducati ve stínu Marca Márqueze, jenž do týmu přišel před minulou sezonou. Zatímco Španěl v barvách italské stáje ožil a získal loni sedmý titul v nejsilnější třídě, Bagnaia po úspěšných letech skončil až pátý. Podle serveru motorsport.com zamíří do konkurenční Aprilie.

V Ducati nahradí Bagnaiu dvaadvacetiletý Acosta, jenž od roku 2024 jezdí v MotoGP za KTM. Acosta se hned v debutové sezoně v roce 2021 stal mistrem světa Moto3 a o dva roky později vybojoval titul i v Moto2. V minulém ročníku byl čtvrtý, stejná pozice mu patří průběžně i letos. Po jeho příchodu je tak jisté, že poprvé od roku 2010 a působení Caseyho Stonera a Nickyho Haydena nebude mít Ducati italského jezdce.

Do královské kategorie přešel Bagnaia poté, co se v roce 2018 stal mistrem světa Moto2. Dosud jezdil pouze na ducati, z toho posledních šest sezon v továrním týmu. V roce 2022 ukončil patnáctileté čekání Ducati na titul, který rok poté obhájil. Na kontě má 31 vyhraných Velkých cen, což je nejvíc v historii značky. V této sezoně je průběžně sedmý, o víkendu v Grand Prix Česka v Brně vyhrál sprint a skončil třetí v hlavním závodě.