Článek
Jednačtyřicetiletý Alonso nahradil v týmu Aston Martin čtyřnásobného mistra světa Sebastiana Vettela, který po minulé sezoně ukončil kariéru. Odpoledne na okruhu v Sáchiru zajel čas 1:30,907 a ještě vylepšil výsledek z prvního tréninku, v němž byl druhý za Sergiem Pérezem z Red Bullu. Mexičan skončil v druhém tréninku třetí dvě tisíciny sekundy za týmovým kolegou Verstappenem. Čtvrtý nejrychlejší čas zajel vicemistr světa Charles Leclerc z Ferrari.
Až osmé místo obsadil sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton a uznal, že Mercedes zatím za svými rivaly výrazně zaostává. Podle britského pilota jeho kdysi dominantní tým nejenže nestačí na Red Bull a Ferrari, ale ani na Aston Martin.
"Zjistili jsme, že jsme za nimi hodně daleko. Myslel jsem si, že Ferrari budou druzí a my budeme blízko nich, ale zatím se zdá, že druhý bude Aston Martin a my jsme někde mezi třetím a čtvrtým místem. Jsme na tom stejně jako loni, nebo spíš ještě trochu hůř," dodal Hamilton, jenž loni poprvé v kariéře nevyhrál žádnou Grand Prix. Jeho týmový kolega George Russell byl v tréninku třináctý.
| Tréninky na Velkou cenu Bahrajnu, úvodní závod mistrovství světa vozů formule 1 v Sáchiru: |
|---|
| První trénink: |
| 1. Pérez (Mex./Red Bull) 1:32,758 |
| 2. Alonso (Šp./Aston Martin) -0,438 |
| 3. Verstappen (Niz./Red Bull) -0,617 |
| 4. Norris (Brit./McLaren) -1,407 |
| 5. Leclerc (Mon./Ferraril) -1,499 |
| 6. Stroll (Kan./Aston Martin) -1,540. |
| Druhý trénink: |
| 1. Alonso 1:30,907 |
| 2. Verstappen -0,169 |
| 3. Pérez -0,171 |
| 4. Leclerc -0,460 |
| 5. Hülkenberg (Něm./Haas) -0,469 |
| 6. Stroll -0,543 |









