Hlavní obsah

Ferrari, s kterým Schumacher vybojoval šestý titul, se prodalo za rekordní sumu

9. 11. 2022 18:04

Za rekordní částku 13,1 milionu eur (318,8 milionu korun) se v Ženevě vydražil monopost formule 1 Ferrari, s kterým legendární německý pilot Michael Schumacher vybojoval v roce 2003 šestý ze svých sedmi titulů mistra světa. Podle aukční síně Sotheby's jde o nejvyšší částku, za jakou se prodal vůz F1 z moderní éry.

Foto: Denis Balibouse, Reuters

Monopost Ferrari, s kterým legendární německý pilot Michael Schumacher vybojoval šestý titul.Foto: Denis Balibouse, Reuters

Článek

S vydraženým modelem F2003-GA vyhrál Schumacher v roce 2003 pět závodů a šestým titulem překonal letitý rekord Argentince Juana Manuela Fangia. Italská stáj s jeho pomocí ovládla popáté za sebou Pohár konstruktérů.

"Je to jedno z ferrari s největším počtem vítězství v historii značky, takže jde o historicky velmi významný automobil," řekl zástupce Sotheby's Vincent Luzuy agentuře AFP.

Podle ní byla odhadovaná cena 7,5 až 9,5 milionu eur, kterou se ale po dramatické dražbě povedlo výrazně překonat. Dosavadní rekord činil 7,5 milionu dolarů za jiný vůz Ferrari, řízený rovněž Schumacherem v sezoně 2001, který se prodal před pěti lety. Letos v srpnu se jiný monopost používaný německou legendou v roce 1998 vydražil za 6,2 milionu eur.

Reklama

Související témata: