Hlavní obsah

Kdo za Péreze? Racing Pointu nabízel své služby mistr světa Button

31. 7. 2020 14:29

Už během kariéry proslul svým humorem a břitkými hláškami, a ze svých vtípků, jak se zdá, neslevil. Jak jinak si vysvětlit vzkaz Jensona Buttona, mistra světa v seriálu MS vozů formule 1 z roku 2009, stáji Racing Point poté, hledala před GP Velké Británie náhradu za mexického pilota Sergia Péreze, jenž je kvůli pozitivnímu testu na koronavirus v karanténě.

Foto: Profimedia.cz

Jenson Button, mistr světa formule 1 z roku 2009.Foto: Profimedia.cz

Článek

„Ztratili jste snad moje telefonní číslo?" otázal se s typicky anglickým suchým humorem Button na Twitteru a nelze si nevybavit šibalský úsměv na jeho tváři ve chvíli, kdy tuto „nabídku" vyslal po sociálních sítích do světa. Čtyřicetiletý Brit, který vyhrál celkem 15 Velkých cen a kariéru ukončil v roce 2017, by s brzy 41letým Finem Kimim Räikkönenem soutěžili o pozici Metuzaléma celého seriálu, píše rakouský Kronen Zeitung.

Příležitost místo Péreze nakonec dostal zkušený Němec Nico Hülkenberg, jenž se už zapojil do pátečních tréninků. Třiatřicetiletý Hülkenberg loni obsadil v barvách Renaultu celkové 14. místo. Přëdtím jezdil za Williams, Sauber a předchůdce Racing Pointu Force India. Celkem má v seriálu na kontě 177 závodů. Do Británie přijel až ve čtvrtek a hned se podrobil testu na koronavirus.

O rok mladší Pérez nejprve v Silverstonu kvůli nejednoznačným výsledkům testu vynechal tiskovou videokonferenci. Okamžitě zamířil do izolace a opakovaná kontrola u něj odhalila covid-19. Mexický jezdec, jenž na okruh vůbec nedorazil, byl proto umístěn do karantény, stejně jako všichni, s nimiž přišel do kontaktu.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?