Hlavní obsah

Nemít na lyžích přilbu, tak už tady Schumi nebyl, tvrdí lékaři

30. 12. 2013 9:12

Miloval lyžování a na risk byl z okruhů F1 zvyklý. Nedělní projížďka na svahu se ale pro sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera změnila v drama. A to ještě může děkovat bohu, že měl přilbu. Bez ní by už tady podle lékařů sedminásobný šampión F1 nebyl.

Foto: Alessamdro Bianchi, Reuters

Lyžování bylo pro Michaela Schumachera velkou vášní.

Článek

Vše odstartoval sjezd ve francouzských Alpách mezi sjezdovkami La Biche a Mauduit. V místech extrémně náročných, kde sjezdovka není upravená a všude visí cedule, že jízda je zde jen na vlastní nebezpečí.

Záchranáři u něj byli včas

Michael Schumacher je sice vynikající lyžař, ale bez pěti dnů čerstvý pětačtyřicátník jízdu nezvládl a nejspíš ve velké rychlosti narazil hlavou do skály. Podle lékařů mu život zachránila helma a také včasný příjezd záchranářů. Ti byli u legendy motorsportu během osmi minut. Michael s nimi normálně komunikoval a první diagnóza zněla: otřes mozku.

Po leteckém transportu do nemocnice Moutiers v Grenoblu se ale jeho stav radikálně zhoršil a někdejší pilot Ferrari začal krvácet do mozku. Z Paříže za ním přijel věhlasný chirurg Gérard Saillante, který ho operoval už v roce 1999, kdy si Němec při nehodě v Silverstone zlomil lýtkovou a holenní kost.

Schumacher okamžitě podstoupil operaci a je držen v umělém spánku. Německý pilot má otok na mozku a jeho stav je velmi vážný.

Reklama

Související témata:
  Velká cena Španělska - kvalifikace dnes 16 : 00
20230603T16 : 00:00+0200
Velká cena Španělska - kvalifikace
Velká cena Španělska - kvalifikace
Velká cena Španělska - kvalifikace
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.