Hlavní obsah

Red Bull už nebude tak dominantní, prorokuje Button

24. 2. 2012 10:51

Sebastian Vettel bude pořád patřit mezi jasné kandidáty na titul ve formuli 1, rozhodně jej ale nezíská tak suverénním způsobem jako v uplynulé sezóně. Alespoň pilot McLarenu Jenson Button je o tom přesvědčen. „Red Bull už nebude mít takový náskok,“ věří loňský vicemistr světa.

Foto: Albert Gea, Reuters

Pilot McLarenu Jenson Button při testech v Barceloně.Foto: Albert Gea, Reuters

Článek

Vettel si loni došel pro druhý titul v řadě zcela jednoznačně, jedenáct závodů vyhrál a poslední čtyři podniky MS jel už jako jistý šampión. Podle Buttona ale dosavadních sedm dnů oficiálních testů v Jerezu a Barceloně naznačuje, že se výrazná dominance Red Bullu ztrácí.

„Seb je pořád jasným favoritem, vždyť je dvojnásobným mistrem světa. Red Bull bude silný i po úpravách technických regulí, nemyslím si ale, že budou v úvodu sezóny drtit zbytek startovního pole jako loni,“ je přesvědčen jezdec McLarenu.

Světový šampión z roku 2009, kdy získal titul v barvách týmu Brawn GP, odkroužil ve čtvrtek na Katalánském okruhu 114 kol a ve výsledkové listině mu patřilo čtvrté místo se ztrátou půldruhé sekundy na nejrychlejšího Pastora Maldonada s williamsem.

„Proti Jerezu jsme zatím na voze mnoho věcí nezměnili. Děláme malé krůčky, ale ten opravdu velký krok přijde až na úvod sezóny v Melbourne. Na první závod máme připravený balík vylepšení a simulace ve větrném tunelu potvrzuje, že jsme na dobré cestě,“ podotkl Button.

Reklama

Sdílejte článek