Tréninkovou bitvu na měkkých gumách vyhrál v Číně Massa

Praha/Šanghaj

Velkou cenu Číny vozů formule 1 odstartovaly v pátek první měřené tréninky a nejrychlejším časem dne se do historických tabulek zapsal pilot Ferrari Felipe Massa. Brazilský jezdec v odpolední části programu zajel čas 1:35,340 min. a porazil o 152 tisícin sekundy Fina Kimiho Räikkönena s Lotusem.

Felipe Massa s vozem Ferrari při tréninku na Velkou cenu Číny.

V dopoledním tréninku zajížděli jezdci výrazně pomalejší časy vinou špinavé trati. Úvodní část programu ovládli piloti Mercedesu před dvojicí jezdců stáje Red Bull, nejrychlejší čas 1:36,717 min. stanovil na okruhu v Šanghaji obhájce loňského prvenství Nico Rosberg.

Odpolední trénink nabídl kromě šestatřicetistupňového vedra zajímavou bitvu v užití pneumatik. V souboji s časomírou byl nejprve nejúspěšnější opět Rosberg na středně tvrdé směsi, pak jezdci přešli na měkkou směs a do čela pořadí se vyšvihl Massa. "Felipe si hodně rozumí s pneumatikami Pirelli a především pak s měkkou směsí," komentoval výkon Brazilce zkušební pilot Ferrari Pedro de la Rosa.

Ani v jednom tréninku se mezi nejlepší tři nevešel lídr šampionátu Sebastian Vettel s vozem Red Bull. "Byl to záludný den, hlavně odpoledne jsem se trochu trápil a odstup od nejrychlejších byl větší, než bych čekal. Není to ale žádná katastrofa. Do zítra si jen musíme pohrát s několika faktory v nastavení," poznamenal trojnásobný mistr světa.

Velká cena Číny pokračuje v sobotu kvalifikací (8:00 SELČ), která určí pořadí na startovním roštu. Třetí závod letošního ročníku mistrovství světa vozů formule 1 odstartuje v neděli v 9:00 SELČ. Průběh závodu budete moci sledovat v podrobné on-line reportáži na Sport.cz, přímý přenos vysílá TV Nova.