Tréninky formule 1 v Silverstonu patřily Verstappenovi

Tréninky na Velkou cenu Británie formule 1 patřily dvojnásobnému mistru světa Maxi Verstappenovi. První trénink vyhrál nizozemský pilot dominantním způsobem téměř o půl sekundy a dodal sebevědomí stáji Red Bull, která ovládla všechny letošní závody a na trati v Silverstonu chce ukončit jedenáctileté čekání na vítězství.

Max Verstappen ovládl tréninky v Silverstonu.

Verstappen nejprve zvítězil před týmovým kolegou Sergiem Pérezem, ve druhém tréninku zajel druhé nejrychlejší kolo Carlos Sainz s ferrari. Za nizozemským lídrem zaostal jen o 22 tisícin. Na třetí příče překvapivě skončil v obou částech Alex Albon z Williamsu.

Až ve druhé polovině startovního pole se umístil sedminásobný šampion a domácí favorit Lewis Hamilton z Mercedesu. Nejprve byl dvanáctý a pak dokonce patnáctý.

V sobotu se uskuteční kvalifikace od 16 hodin SEČ, v neděli ve stejný čas začne závod. Verstappen vyhrál letos sedm z devíti Grand Prix a vede pořadí mistrovství světa před Pérezem o propastných 81 bodů. Pokud bude dominovat i v Silverstonu, ovládne šestý závod za sebou.

Tréninky na Velkou cenu Británie, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Silverstonu: