Tréninky na Velkou cenu Číny ovládl Hamilton

Britský jezdec stáje McLaren Lewis Hamilton byl nejrychlejší v pátečních trénincích na víkendovou Velkou cenu Číny. Druhý skončil jeho největší rival v boji o titul mistra světa Felipe Massa s Ferrari, který ale ve druhém tréninku zajel až šestý nejrychlejší čas. Polák Robert Kubica, který také ještě teoreticky získat titul mistra světa, zajel pátý a dvanáctý čas.

Lídr průběžného pořadí šampionát Hamilton zajížděl průběžně nejrychlejší časy, jeho nejlepším výkonem byla 1:35,630 minuty. Třiadvacetiletý Hamilton má před Massou náskok pět bodů a může už v neděli oslavit mistrovský titul.

V případě Britova vítězství na okruhu nesmí Massa dojet lepší než čtvrtý. Pokud Hamilton skončí druhý, musí být Brazilec nejlépe šestý a v případě třetího místa nesmí vyhrát Kubica a Massa nesmí bodovat.

Druhý trénink byl pomalejší, Hamilton v něm zajel čas 1:35,750 minuty. Druhý čas zajel pilot Renaultu Fernando Alonso, který vyhrál poslední dvě velké ceny, a třetí Španělův stájový kolega Nelson Piquet z Brazílie.

Velká cena Číny v Šanghaji
1. trénink: 1. Hamilton (Brit./McLaren) 1:35,630, 2. Massa (Braz./Ferrari) 1:36,020, 3. Räikkönen (Fin./Ferrari) 1:36,052, 4. Kovalainen (Fin./McLaren) 1:36,103, 5. Kubica (Pol./BMW-Sauber) 1:36,507, 6. Alonso (Šp./Renault) 1:36,661.
2. trénink: 1. Hamilton 1:35,750, 2. Alonso 1:36,024, 3. Piquet (Braz./Renault) 1:36,094, 4. Trulli (It./Toyota) 1:36,159, 5. Webber (Austr./Red Bull) 1:36,375, 6. Massa 1:36,480.