Úvodní trénink na GP Miami F1 vyhrály Mercedesy, nejrychlejší byl Russell

Úvodní trénink na Velkou cenu Miami formule 1 vyhráli piloti Mercedesu. Nejrychlejší čas zajel George Russell, který porazil o 212 tisícin sekundy týmového kolegu Lewise Hamiltona. Třetí byl Charles Leclerc z Ferrari, úřadující mistr světa a lídr průběžného pořadí Max Verstappen z Red Bullu skončil hned za ním.

Nejrychlejší čas v prvním tréninku na VC Miami zajel George Russell

Pětadvacetiletý Russell zajel nejrychlejší čas 1:30,125 v samotném závěru. Na začátku tréninku nebyl naopak spokojený s ovladatelností vozu a mechanici mu v boxech měnili tyč řízení. Trénink byl také na chvíli přerušen po nehodě Nica Hülkenberga z Haasu.

Lídr šampionátu Verstappen ztratil na Russella 0,424 sekundy. Nizozemec obhajuje v Miami loňský triumf a pokusí se udržet vedení v čele mistrovství. Před pátým závodem sezony vede o šest bodů před týmovým kolegou Sergiem Pérezem. Mexičan zajel v tréninku až jedenáctý čas.