Verstappen ovládl sprint na Velké ceně Rakouska

Bodovaný sprint na Velké ceně Rakouska formule 1 vyhrál lídr seriálu Max Verstappen z Red Bullu před týmovým kolegou Sergiem Pérezem. Třetí Carlos Sainz z Ferrari se poprvé v sezoně dostal na stupně vítězů.

Max Verstappen během Velké ceny Rakouska.

Dvojnásobný mistr světa Verstappen na mokré trati odstartoval z pole position a o první místo přišel jen v úvodních zatáčkách, když se před něj na chvíli dostal Pérez. Nizozemský pilot si ale vzal vedení rychle zpět a vyhrál se suverénním náskokem 21 sekund.

Pérez musel o druhé místo ještě zabojovat, protože kromě Verstappena se před něj v úvodu závodu dostal také Hülkenberg. Ve dvanáctém kole se ale mexickému jezdci podařilo německého veterána předjet.

Pětatřicetiletý Hülkenberg poté musel na osychající trati pro nové gumy, což ho připravilo o šanci na premiérové umístění na pódiu. Na něj se nakonec poprvé od loňské Velké ceny Brazílie dostal Sainz.

Verstappen díky vítězství navýšil vedení v průběžném pořadí mistrovství světa a před Pérezem má náskok 70 bodů. V nedělním hlavním závodě bude nizozemský pilot v deváté letošní Velké ceně usilovat o sedmé vítězství. Ve zbývajících dvou byl druhý.