V první kvalifikaci Alonso těsně prohrál s Trullim

BARCELONA

Italský jezdec Jarno Trulli s toyotou byl nejrychlejší v první části kvalifikace na Velkou cenu Španělska formule 1. Na barcelonském okruhu Catalunya předstihl o 16 tisícin sekundy domácího Fernanda Alonsa, dosud vedoucího muže šampionátu. V závodu bude mít obrovskou podporu diváků, kterých má přijít na vyprodané tribuny 115 tisíc.

Třetí dnes skončil Fin Kimi Räikkönen z McLarenu. Až sedmé místo se ztrátou čtyř desetin sekundy obsadil obhájce titulu Michael Schumacher z Německa.

Devátý čas zajel vicemistr světa Rubens Barrichello s druhým ferrari, kterému mechanici měnili motor, takže na startovním roštu se postaví o deset míst dozadu oproti postavení, jaké si vyjede. Němci Nicku Heidfeldovi z Williamsu vyměnili motor dokonce dvakrát, takže si podle pravidel pohorší o dvacet míst.