Bývalého šampiona MotoGP Márqueze nahradí v továrním týmu Honda Marini

Šestinásobného mistra světa MotoGP Španěla Marca Márqueze nahradí od příští sezony v továrním týmu Honda italský jezdec Luca Marini. Stáj o tom dnes informovala na svém webu. Šestadvacetiletý Marini, který je nevlastním bratrem legendárního Valentina Rossiho, podepsal smlouvu na dvě sezony.

Ital Luca Marini během závodu ve Valencii.

Druhým jezdcem Hondy zůstává Španěl Joan Mir. Márquez opouští tým po jedenácti sezonách a bude jezdit za stáj Gresini na stroji Ducati.

Marini má za sebou tři sezony v MotoGP v barvách Rossiho týmu VR46 s ducati. Letos v závodech královské třídy vybojoval druhé a třetí místo a celkově skončil osmý. V minulosti vyhrál šest Velkých cen v Moto2 a v roce 2020 se stal v této kategorii vicemistrem světa.

Rossi bude jezdit vytrvalostní závody

Devítinásobný motocyklový mistr světa Valentino Rossi odjede v příštím roce celou sezonu vytrvalostních automobilových závodů včetně slavné čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans. Informovali o tom pořadatelé.

Čtyřiačtyřicetiletý Rossi se představí v nové kategorii LMGT3, která nahradí od roku 2012 fungující třídu LMGTE. Sedminásobný šampion MotoGP, jenž letos vyhrál doprovodný závod Road to Le Mans, bude jezdit za stáj BMW.

Kromě někdejší italské motocyklové hvězdy se v seriálu představí také bývalý jezdec formule 1 Robert Kubica nebo syn sedminásobného mistra světa formule 1 Michaela Schumachera Mick.