Hlavní obsah

König na úvod MS superbiků na body nedosáhl

26. 2. 2023 11:54

Český jezdec Oliver König na úvod sezony mistrovství světa superbiků v Austrálii body nezískal. Po celou dobu byl v neděli v kontaktu se soupeři, dojel na osmnáctém místě, v cíli ale nebyl spokojený. „Nejsem tu od toho, abych jezdil neustále na chvostu. Chci být více vpředu,“ uvedl jezdec z týmu Orelac Racing MOVISIO. Limitem byl také starší model motorky. „Věděli jsme, že materiál na první zámořské závody nebude nic moc, ale nečekali jsme, že to bude tak hrozné,“ přiznal Miloš Čihák, jezdcův manažer.

Foto: Orelac Racing

Český závodník Oliver König.Foto: Orelac Racing

Článek

Ve druhém závodě v Austrálii sváděl souboje hlavně s Hafizhem Syahrinem z Malajsie a s Brazilcem Ericem Granadem. Prvního z nich předjel v pátém kole, druhého o tři kola později. „Chtěl jsem jim ujet, ale oni mě vždycky předjeli na rovinkách, takže jsem se za nimi vozil. Nebylo to moc zábavné, jezdil jsem s nimi o vteřinu pomaleji, než jsem byl schopný jet," konstatoval jediný Čech na startu šampionátu superbiků.

Plánoval, že oba překoná alespoň v posledním kole. U Brazilce se to povedlo, u Malajce už ne. „Zavřel mi v jedné pasáži předek a pak už nebylo možné ho překonat," popsal König, kterého ani souboje moc neunavily. „To je dobrá zpráva. I když jsem byl v neustálém kontaktu po celou dobu závodu, fyzicky nejsem unavený a večer půjdu asiještě  běhat."

První závodní víkend s manažerem Milošem Čihákem nehodnotil moc pozitivně. „Přitom všechno začalo hezky, když měl v prvním testu pouze 1,7 vteřiny odstup na nejrychlejšího. V sobotu nás ale zaskočila technická závada kabelu v elektronice, tým také protočil všechny motory, protože rychlost nebyla taková, jako v tom prvním testu," líčil Čihák, podle kterého je letošní úroveň superbiků ohromná. Satelitní motorky jsou totiž výkonnostně podobné továrním. Přitom König jezdí ještě na starším modelu jeho závodní kawasaki.

„Od třetího závodu v Assenu budeme mít novou techniku. Doufám, že se za tímhle udělá tlustá čára a Oliver se posune více dopředu. Vždyť ke konci roku už byl schopný dojíždět na bodech, chceme na to navázat," vyhlásil Čihák. V nedělním SuperPole Race dojel König na 17. místě. Šampionát bude pokračovat už za týden v Indonésii.

Úvodní závod mistrovství světa superbiků na Phillip Islandu (Austrálie)
Sprint
1. Bautista (Šp./Ducati) 15:14,958
2. Rinaldi (It./Ducati) -2,462
3. Ratzgatlioglu (Tur./Yamaha) -3,060
...17. König (ČR/Kawasaki) -32,457
Druhý závod
1. Bautista 33:40,779
2. Rinaldi -6,191
3. Locatelli (It./Yamaha) -9,099
...18. König -1:02,589
Průběžné pořadí MS
1. Bautista 62
2. Locatelli 34
3. Rea (Brit./Kawasaki) 31

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •