Kornfeil zajel v tréninku na GP Malajsie patnáctý čas

Sedmnáctiletý český jezdec Jakub Kornfeil obsadil 15. místo v dnešním tréninku na Grand Prix Malajsie mistrovství světa silničních motocyklů. Na nejrychlejšího muže kubatury do 125 ccm Španěla Marka Márqueze ztratil přes tři sekundy.

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil

V královské třídě MotoGP dominoval na okruhu v Sepangu devítinásobný mistr světa Valentino Rossi na yamaze před dalším Italem krajanem Andreou Doviziosem. Kvůli operaci zlomené klíční kosti vynechává celý víkend v Malajsii Španěl Dani Pedrosa, jemuž patří průběžná druhá příčka v MS. Při jeho neúčasti může už v neděli teoreticky slavit titul mistra světa jeho krajan Jorge Lorenzo.

Trénink tradičně nejvyrovnanější třídy Moto2 vyhrál Alex de Angelis. Karel Abraham, jenž se v minulém závodě v Japonsku dostal poprvé na stupně vítězů, skončil třiadvacátý.