Motocyklista Salač zajel v úvodních trénincích v Japonsku sedmý čas

Český motocyklista Filip Salač zajel v úvodních trénincích třídy Moto2 na Velkou cenu Japonska sedmý čas. Za nejrychlejším Somkiatem Čantrou z Thajska zaostal o půl sekundy.

Český motocyklista Filip Salač.

Jednadvacetiletý Salač v úvodním tréninku obsadil třetí místo. Lepší než jednadvacetiletý závodník stáje Gresini byli pouze Čantra a vedoucí jezdec šampionátu Španěl Pedro Acosta. Salač za nimi zaostal o pět, respektive tři desetiny.

V rychlejší odpolední části na okruhu v Motegi Salač jako jeden z mála jezdců čas nevylepšil a obsadil v něm nakonec 22. příčku. Nejrychlejší byl opět Čantra, za kterým český jezdec tentokrát zaostal o 1,3 sekundy.

V sobotu je v Motegi na programu třetí trénink a kvalifikace. Nedělní závod Moto2 odstartuje v 6:15 SELČ.

V královské MotoGP padl dlouholetý traťový rekord. Po osmi letech vylepšil o více než tři desetiny čas Jorgeho Lorenza Jihoafričan Brad Binder na KTM, který okruh v Motegi objel za 1:43,489 minuty. Pod hodnotu dosavadního maxima španělského pilota se ale dostali i lídr šampionátu Francesco Bagnaia na ducati a Aleix Espargaró na aprilii.

S pokusem o návrat do seriálu po červnové zlomenině nohy neuspěl Álex Rins a v Japonsku ještě bude chybět. Po tréninkovém dni si španělský pilot stěžoval na bolesti postižené končetiny a lékaři mu poté další pokračování v soutěžním víkendu nedovolili. Oznámil to jeho tým LCR Honda.

Rins si zlomil pravou holenní a lýtkovou kost při pádu ve sprintu v Mugellu a včetně Velké ceny Itálie to bude pro něho v Motegi znamenat už devátý zmeškaný závod. Sedmadvacetiletý vicemistr světa Moto3 a Moto2, jehož nejlepším výsledkem v konečné klasifikaci MotoGP je třetí místo z roku 2020, bude mít další možnost comebacku za dva týdny v Indonésii.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.