Salač v Le Mans vyhrál první trénink, po prvním dnu Moto2 je čtvrtý

Český motocyklový jezdec Filip Salač vyhrál zahajovací trénink na víkendovou Velkou cenu Francie. V odpoledních jízdách se ještě zlepšil, ale tentokrát byli tři soupeři rychlejší, takže po prvním dnu jubilejního tisícího soutěžního víkendu v historii Grand Prix mu ve třídě Moto2 patří čtvrté místo. Za autorem nejrychlejšího kola Samem Lowesem z Británie zaostal o 299 tisícin.

Český motocyklový závodník Filip Salač.

Salač na legendárním okruhu v Le Mans pokračuje v povedeném úvodu sezony, kterou odstartoval ziskem pole position v Portugalsku. V závodech sice skončil jednadvacetiletý pilot týmu Gresini zatím nejlépe čtvrtý, ale pokaždé se umístil v první desítce a v průběžném pořadí druhé nejsilnější kategorie mu patří po čtyřech Velkých cenách šesté místo.

V sobotu jsou na programu třetí trénink a kvalifikace, do její druhé části postoupí přímo 14 jezdců s nejlepšími časy v kombinaci všech tréninkových jízd, ostatní čeká boj o čtyři zbylá místa. O body se v Le Mans pojede v neděli.