Salač zajel v tréninkovém dnu v Indonésii až 22. čas v Moto2

Filip Salač zajel v tréninkovém dnu před nedělní motocyklovou Velkou cenou Indonésie až 22. čas ve třídě Moto2. Po úvodních jízdách byl český jezdec ještě dvanáctý, ale v druhém tréninku se jako jeden z mála i kvůli technickým problémům nezlepšil a pořadím se propadl. V kombinaci časů byl Salač pomalejší o 1,455 sekundy než lídr prvního dne i celého šampionátu Pedro Acosta ze Španělska.

Český závodník Filip Salač.

„Byl to velmi nešťastný den. Dopoledne jsme zvolili špatnou strategii a v druhé části jsem se musel vrátit do boxů,“ řekl na webu týmu Gresini Salač, který odpoledne absolvoval jen 11 kol oproti ranním 22.

Patnáctý soutěžní víkend v sezoně bude pokračovat v sobotu třetím tréninkem. Salače dělí od 14. místa, které zaručí přímý postup do finálové části následné kvalifikace, přes šest desetin sekundy. „Měli jsme smůlu a zítra začneme zezadu, ale zkusíme to,“ dodal pilot, kterému patří šest závodů před koncem seriálu sedmé místo.

V královské kubatuře MotoGP dostal svolení startovat Marco Bezzecchi, který se teprve v neděli podrobil operaci klíční kosti po zranění z tréninku. Třetí muž průběžného pořadí mistrovství světa musel na vyšetření i po prvním tréninku, protože v jeho závěru měl pád, ale i tentokrát jej lékaři uschopnili. Jezdec týmu VR46 Racing obsadil v úvodní přípravě páté místo a v hlavním tréninku pak skončil dokonce třetí a s přehledem si zajistil přímý postup do sobotní druhé části kvalifikace. Nejrychlejším mužem dne byl díky traťovému rekordu Španěl Aleix Espargaró, předchozí maximum pokořil i Bezzecchi.

Do akce se v Mandalice zapojili i další rekonvalescenti z minulých týdnů - Bezzecchiho týmový kolega Luca Marini rovněž po zlomenině klíční kosti, Alex Márquez po fraktuře tří žeber a po delších pauzách také Enea Bastianini a Álex Rins, který chyběl od červnové zlomeniny nohy.