Salač zajel ve Valencii po problémech s motorem 22. čas v trénincích Moto2

Motocyklový jezdec Filip Salač se po dvou trénincích na závěrečnou Velkou cenu Valencie drží po velkých technických problémech na 22. místě třídy Moto2. Český pilot týmu Gresini Racing stihl dopoledne kvůli potížím s motorem odjet jen tři kola a mezi 32 účastníky uzavřel výsledkovou listinu. Odpoledne rovněž strávil valnou část přípravy v depu a po nejrychlejším z pouhých sedmi absolvovaných kol zaostává za přímým postupem do finále kvalifikace o téměř půl sekundy.

Filip Salač během tiskové konfrence ACCR Czech Talent Teamu. Archivní foto

Na nejrychlejšího Pedra Acostu ze Španělska, který už v předminulém závodě získal titul mistra světa, ztratil Salač 1,102 sekundy. Šanci na posun mezi čtrnáctku přímo postupujících bude mít v sobotním třetím tréninku, který bude předcházet kvalifikaci.

„Takhle jsme si dnešní den úplně nepředstavovali. Na začátku prvního tréninku jsme měli technický problém a měli jsme smůlu, protože jsme přišli o celý trénink. V druhém to bylo při prvním výjezdu komfortní, zlepšili jsme se a měli jsme rychlost, pak jsme možná zvolili špatnou strategii,“ konstatoval Salač na týmovém webu.

Salač letos vybojoval devět umístění v první desítce a byl druhý ve Francii, ale neprožívá povedený závěr sezony. Kvůli problémům s motorem neodstartoval do předchozí Velké ceny Kataru a z posledních pěti závodů získal jen dva body za 14. místo v Malajsii. Před závěrečným závodem vypadl z první desítky průběžného pořadí a za desátým Celestinem Viettim zaostává o šest bodů. Ve Valencii se Salač rozloučí s italskou stájí Gresini, v příští sezoně bude jezdit za belgický tým Marc VDS.