Tři Češi v Lokti dosáhli na body, nejlepší byl Terešák

Tři čeští motokrosaři se dokázali prosadit na bodované pozice ve finálových jízdách Velké ceny České republiky v Lokti na Sokolovsku. Nejúspěšnějším byl ve třináctém díle mistrovství světa Jakub Terešák, jenž vybojoval ve třídě MX2 sedmnácté místo. V letošní sezoně nejlepší Čech Petr Polák byl jednou osmnáctý a v průběžném pořadí je i nadále dvacátý. V kategorii MXGP získal Dušan Drdaj bod za dvacátou pozici.

Jakub Terešák při GP České republiky v Lokti.

V MXGP byl v areálu Loketských serpentin nejúspěšnějším motokrosařem Švýcar Jeremy Seewer, jenž nasbíral 45 bodů za první a druhé místo. V čele MS je i nadále Slovinec Tim Gajser, jenž má na Seewera k dobru 125 bodů. Drdaj se stal prvním Čechem, jenž v této třídě letos bodoval.

V MX2 se do čela MS dostal Belgičan Jago Geerts, který byl v Lokti první a třetí a předstihl tak Toma Vialleho z Francie. Tomu se nevydařila zejména první jízda, ve které byl až desátý, a na Geertse v průběžném pořadí ztrácí osm bodů. Terešák i Polák se do elitní dvacítky prosadili v první jízdě, ve druhé obsadil Terešák jako nejlepší z domácích reprezentantů 22. místo.

Světový šampionát pokračuje příští týden v belgickém Lommelu.