Kresta vyhrál pod Tatrami

VSETÍN/PÚCHOV

Posádka Roman Kresta - Jan Tománek s vozem Subaru Impreza WRC vyhrála Matador Tatry - Valašská rally, která byla třetím podnikem mistrovství ČR a také součástí slovenského šampionátu a ME. Na 19. RZ o celkové délce 205,35 km vyrazilo 116 posádek. Po třech podnicích vede domácí šampionát obhájce titulu Václav Pech.

Do druhého dne česko-slovenské soutěže nastoupilo 85 z původních 116 posádek, které čekalo 56,7 kilometru v osmi rychlostních zkouškách. Na startu již chyběl Emil Triner, který v závěru první etapy při jízdě po prázdné levé přední pneumatice poškodil závěs a nápravu svého Seatu Cordoba WRC a musel odstoupit.

Kresta rozhodl o svém vítězství v úvodu druhého dne soutěže, kterou dnes ráno zkropil déšť. Vedoucí muž rallye zvolil vhodnou směs pneumatik, jeho soupeř Pech sice jel na stejných gumách, ale přesto ztrácel. Jeho časové manko bylo ovšem výrazně menší než Jana Kopeckého, který nesáhl po správné směsi a klesl z druhého na třetí místo.

"Mám všechny důvody ke spokojenosti," radoval se vítězný Kresta. "Nebylo to jednoduché, zvláště první den. Tempo bylo od začátku hodně rychlé a v závěru prvního dne až pekelné. O všem rozhodla dnešní první zkouška, která byla pod vodou, ale vypořádal jsem se s tím a další zkoušky jsem mohl jet s drobnou rezervou a jistotou," dodal.

Čtvrtým podnikem mezinárodního mistrovství ČR bude ve dnech 27. až 29. května Seat Rallye Český Krumlov.