Hlavní obsah

Pekelná Valaška! Unavený a nachlazený Cais bral páté místo

29. 3. 2021 22:09

Překonal zdravotní komplikace, vyrovnávat se musel s postcovidovým syndromem, i tak se ale talentovaný pilot Erik Cais dokázal na Valašské rallye dostat v posledních zkouškách mezi nejlepší. „Trápilo mě nachlazení a únava. V sobotu jsem šel hned spát a nadopoval se prášky, abych v neděli výsledek vylepšil. Nakonec se to trochu povedlo a jsem za to rád," popisoval Cais ve Fordu Fiesta Rally2. Člena Orsák Rallysport týmu čeká v příštím týdnu soutěž v italském Sanremu, v plánu je pak podnik mistrovství světa v Chorvatsku.

Foto: Martin Husár

Český talentovaný pilot Erik Cais bral na Valašské rallye celkové páté místo.Foto: Martin Husár

Článek

Jednadvacetiletý pilot bral Valašskou rallye jako přípravu na svůj další program. Z poklidné soutěže se však stala velmi těžká mise. „Kvůli nachlazení, bolestem hlavy a únavě se z toho stal asi můj nejtěžší závod. Podobně jsem na tom byl před rokem na Rallye du Var, kde jsem řídil v horečkách," popisoval český pilot, který v únoru prodělal covid-19. A na formu mladého závodníka měl stále určitý vliv.

„Po shakedownu jsme na Valašce čekali na jeden rozhovor. I když jsem měl na sobě bundu, tak jsem prochladl. To, že jsem byl oslabený covidem, si vybralo svoji daň. Jinak bych takové problémy neměl – běžné prochladnutí by mě tolik nesejmulo," popisoval Cais, který nejvíce trpěl při přejezdech. „Jezdíme podle předpisů a na rovince v devadesátikilometrové rychlosti má motor hlučný monotónní zvuk. Třeštila mi z toho hlava."

Foto: Martin Husár

Český pilot Erik Cais bral na Valašské rallye páté místo.Foto: Martin Husár

V sobotu skončil na Valašské rallye zlínský pilot na šestém místě se ztrátou 1 minuty a 10 vteřin na vedoucího Nikolaje Grjazina z Ruska. V neděli poskočil na celkovou pátou pozici, v závěrečných rychlostních zkouškách se dostal na třetí a druhé dělené místo. „To jsou příčky, kde bych se chtěl za normálních okolností pohybovat. V sobotu jsem opravdu nemohl jet víc a nechtěl jsem podstupovat riziko. V neděli jsem se zmáčkl a dohnal ztrátu. Na jedné erzetě jsem se zlepšil o dvacet vteřin, za což jsem rád," popsal Cais.

Česká rallyeová naděje chce být v plné síle co nejdříve. Vždyť v příštím týdnu Caise čeká Rallye Sanremo, tedy pokračování italského šampionátu. Od 22. dubna by pak měl přijít podnik mistrovství světa v Chorvatsku. „Možná se zúčastníme také Rallyeprintu Kopná, pokud se uskuteční," dodal člen Orsák Rallysport týmu.

Reklama

Sdílejte článek