Hlavní obsah

Safari rallye vede i po druhé etapě Rovanperä, Toyotě patří první čtyři místa

25. 6. 2022 17:05

Safari rallye v Keni vede i po druhé etapě finský pilot Kalle Rovanperä, jenž útočí v šestém dílu mistrovství světa na čtvrté vítězství. Lídr šampionátu je nejrychlejší ze čtyř vozů Toyota Yaris, které drží před závěrečným dnem první čtyři místa.

Foto: Profimedia

Finský pilot Kalle Rovanperä na Safari rallye v KeniFoto: Profimedia

Článek

Jednadvacetiletý Rovanperä se dostal v Keni do čela v závěrečné páteční rychlostní zkoušce kvůli defektu vedoucího Francouze Sébastiena Ogiera a v sobotních šesti testech vedení udržel. Druhý je Brit Elfyn Evans s odstupem 40,3 sekundy, třetí Japonec Takamoto Kacuta ztrácí minutu a čtvrt a loňský vítěz Ogier na čtvrté pozici zaostává o více než dvě a půl minuty.

Do sobotní předposlední erzety se s toyotami držel Belgičan Thierry Neuville, ale na závěr dne trefil se svým hyundaiem strom a nedokončil. Pokud bude pokračovat, tak s velkou ztrátou.

Do rallye se v sobotu vrátil devítinásobný mistr světa Sébastien Loeb, jenž v pátek odstoupil kvůli požáru svého fordu. Druhou etapu slavný Francouz dokončil s poničeným předním zavěšením kol na celkové desáté pozici. Čech Martin Prokop už po páteční nehodě oznámil, že v rallye pokračovat nebude.

V neděli je na programu závěrečných šest rychlostních zkoušek.

Safari rallye Keňa, závod mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě:
1. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) 2:52:39,7
2. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -40,3
3. Kacuta, Johnston (Jap., Ir./Toyota Yaris) -1:15,6
4. Ogier, Veillas (Fr./Toyota Yaris) -2:38,3
5. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) -10:59,3
6. Solberg, Edmondson (Švéd., Brit./Hyundai i20) -12:19,1.

Reklama

Sdílejte článek