Hlavní obsah

Seriál ME tahačů zatím není zrušen, řidiče kamionů však teď potřebují jinde

22. 3. 2020 15:31

Zatímco nejrůznější sportovní akce se ruší, program letošního mistrovství Evropy tahačů zatím stále obsahuje všech osm plánovaných závodů. Úvodní podnik v Maďarsku byl z dubna přeložen na červen. Začít by se tak mělo 23. a 24. května v Misanu, jenže Itálie je v současnosti v Evropě epidemií koronaviru nejvíce postiženou zemí.

Foto: Buggyra media

Adam Lacko (číslo 55) na trati v Misanu.Foto: Buggyra media

Článek

Zatím se čeká, co přijde. „Rozhodli jsme se první závod sezony odložit, abychom ochránili zdraví a bezpečnost jezdců, členů týmů, pracovníků okruhu i diváků," uvedl Rolf Werner, generální ředitel promotérské organizace ETRA. „Situaci budeme i nadále pozorně sledovat," doplnil.

Na rozhodnutí napjatě čeká také roudnická Buggyra.

„Naším cílem je stále ještě pořádat všech osm naplánovaných závodů," ujistil tento týden Georg Fuchs z managementu ETRA.

Dosud platný kalendář sezony tahačů
23.-24. květnaMisano (Itálie)
6.-7. červnaSlovakiaring (Slovensko)
13.-14. červnaHungaroring (Maďarsko)
18.-19. červenceNürburgring (Německo)
29.-30. srpnaMost (ČR)
12.-13. záříZolder (Belgie)
26.-27. záříLe Mans (Francie)
3.-4. říjnaJarama (Španělsko)

„Na rozdíl od jiných sportovních sérií a šampionátů s více závody, globálním kalendářem nebo složitějšími strukturami, máme stále manévrovací prostor. V termínové listině máme od začátku léta do podzimu určité mezery, které nám umožňují dobrou flexibilitu a v případě potřeby přeložit více závodů," poukazuje Fuchs.

Také šampionát tahačů je momentálně na druhé koleji.

„Mnoho našich jezdců a fanoušků jsou řidiči kamionů ve své každodenní práci. Nyní jsou více než kdy jindy skuteční hrdinové na silnicích, kteří tvrdě pracují, aby dodávky zboží běžely i v tak obtížných dobách," zdůrazňuje Fuchs.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.