Hlavní obsah

Spadli jsme z nebe jako Mr. Bean, glosoval Blake triumf jamajské štafety

12. 8. 2012 12:27

Jamajští sprinteři Usain Bolt a Yohan Blake bavili fanoušky na olympijských hrách v Londýně nejen svým úžasnými výkony na atletické dráze, ale i vtípky. Po sobotním triumfu štafety na 4x100 metrů společně s Nestou Carterem a Michaelem Fraterem v novém světové rekordu 36,84 sekundy byli opět v uvolněné náladě a sršeli hláškami. Podle Blakea nejsou jamajští rekordmani z této planety, ale spadli z nebe jako Mr. Bean.

Foto: Kai Pfaffenbach, Reuters

Yohan Blake (vlevo) s Usainem Boltem.Foto: Kai Pfaffenbach, Reuters

Článek

Jamajčané dovršili v Londýně skvělé představení. Vedle štafety na 4x100 metrů zcela opanovali díky Boltovu triumfu, Blakeovu stříbru a bronzu Warrena Weira dvoustovku, fenomenální Bolt vyhrál před Blakem i stovku. "Nejsme normální. Běžet (štafetu za) 36 není normální. My létáme. Lidé nám říkají roboti. Ale já říkám ne, my jsme z vesmíru. Spadli jsme z nebe jako Mr. Bean," použil Blake po prolomení hranice 37 sekund přirovnání k úvodu seriálů slavného poplety v podání britského komika Rowana Atkinsona.

"Já jsem z Marsu, protože to opravdu není normální. Jsem zvíře," zakončil Blake výčet přirovnání přezdívkou, s kterou se ztotožňuje. Do kamer také tak rád gestikuluje a vrčí. Bolt je podobným bavičem jako on, ale v sobotu Blakea na oko krotil. "Říkal jsme Yohanovi, že musí přestat takhle mluvit, jinak ho dají do svěrací kazajky," smál se atletický král.

Kolík jako Boltova památka na štafetu

Bolt bude mít na sobotní večer, při kterém dovršil unikátní obhajobu všech tří zlatých medailí z Pekingu, i cennou vzpomínku. Nakonec získal štafetový kolík, který hned po závodě po rozhodčích marně požadoval a po jejich prvotní odmítavé reakci vypadal naštvaně. "Požádal jsem o něj. Původně mi řekli, že mi ho dát nemůžou a podle pravidel ho musím vrátit," vysvětloval Bolt.

Nakonec se ale cenná relikvie k hlavní hvězdě olympiády dostala. "Je to první kolík, který jsem si vzal. Vyfotili jsme se společně, ten obrázek si nechám zarámovat a pod něj si položím ten kolík. Bude mi to připomínat Londýn," popsal své plány Bolt. "Byla to tady zábava s fanoušky. Přijel jsem do Londýna, abych se stal legendou, a jsem legendou. Chci fanouškům poděkovat za podporu."

Jestli bude schopen za čtyři roky v Rio de Janeiru obhájit opět tři sprinterská zlata, zatím netuší. Když vidí mladé talenty jako Blaka, bude to podle něj těžké. "Yohanovi tam bude šestadvacet a bude ve skvělé formě. Já jsem dokázal všechno, co jsme chtěl. Ve třiceti bude těžké dělat velké věci. Já si to teď chci hlavně užít. Právě teď jsem flákač a nemá žádné cíle," dodal Bolt.

Reklama

Sdílejte článek