Hlavní obsah

Skandální závěr! Němečtí fotbalisté opustili hřiště. Jen nedorozumění, hájí se soupeř

17. 7. 2021 15:06

Olympijský tým německých fotbalistů nedohrál v Japonsku generálku na tokijské hry kvůli údajné rasistické urážce. Jejím terčem byl podle Němců obránce Jordan Torunarigha z Herthy Berlín, rasismu se měl dopustit jeden z honduraských soupeřů. Duel se uskutečnil ve městě Wakajama a skončil pět minut před koncem za stavu 1:1.

Foto: Profimedia.cz

Jordan Torunarigha z Herthy Berlín se měl stát terčem rasistických urážekFoto: Profimedia.cz

Článek

Pokud je jeden z našich hráčů rasisticky urážen, není možné hrát dál," řekl kouč Stefan Kuntz. Svaz Hondurasu označil incident za nedorozumění. "Když se situace trochu uklidnila, celý honduraský tým přišel za námi k lavičce a omluvil se. Tím to pro nás skončilo," uvedl trenér německých olympioniků.

Přípravný zápas se hrál za zavřenými dveřmi a měl trvat 3x30 minut. Třiadvacetiletý Torunarigha hrál druhou a třetí třetinu. Po údajné urážce opustil kompletní německý tým hřiště.

Syn bývalého nigerijského fotbalisty Ojokoja Torunarighy si stěžoval na rasismus již při Německém poháru loni v únoru. Schalke kvůli opičím zvukům svých fanoušků dostalo tehdy pokutu 50.000 eur.

Olympijský turnaj fotbalistů začne již ve čtvrtek, ještě před slavnostním ceremoniálem. Kuntzovi svěřenci ho zahájí proti brazilským obhájcům zlata, Honduras bude na úvod hrát s Rumunskem.

Reklama

Sdílejte článek