Článek
Vedení Mezinárodní bruslařské unie ISU jej však upozornilo, že na oficiální námitku už je pozdě. Podle pravidel by musel Pljuščenko reagovat nejpozději den po skončení soutěže, která vyvrcholila ve čtvrtek.
Sedmadvacetiletý favorit nadále neskrývá zklamání. Ruští funkcionáři mu prý protest rozmlouvali. "Mělo k němu dojít už po krátkém programu," řekl Pljuščenko, jenž po úvodní části soutěže těsně vedl, ale nakonec prohrál s Američanem Evanem Lysackem.
Pljuščenko měl výhrady k Lysackovu vítězství především pro to, že jeho soupeř nezařadil do své jízdy čtverný skok. Překvapivou porážku mu chce vrátit na konci března na mistrovství světa v Turíně, kde bude rodák z Petrohradu usilovat o čtvrtý titul. V minulých letech na světových šampionátech chyběl, protože po olympiádě v roce 2006 přerušil kariéru a k soutěžím se vrátil až loni kvůli hrám ve Vancouveru.