Hlavní obsah

Ruští olympijští medailisté dostali od Medveděva bílé mercedesy

27. 2. 2014 15:34

Ruský premiér Dmitrij Medveděv předal v Moskvě olympijským medailistům automobily značky Mercedes jako součást odměny za úspěšnou reprezentaci v Soči. Při slavnostním ceremoniálu v těsném sousedství Kremlu bylo přistaveno celkem 44 bílých mercedesů ve třech kategoriích odstupňovaně podle hodnoty medaile, všechny s olympijským symbolem a jménem nového majitele.

Foto: Sergei Karpukhin, Reuters

Ruský prezident Vladimir Putin (hnědé brýle) s premiérem země Dmitrijem Medveděvem sledovali zápolení na OH v Soči.Foto: Sergei Karpukhin, Reuters

Článek

Olympijští vítězové dostali třídu GL, která v základním provedení přijde na 1,8 miliónu korun, stříbrní medailisté budou jezdit v ML a bronzoví v GLK. Ke všem vozům mají medailisté k dispozici řidiče, ale většina z nich ho nevyužije. Naopak krasobruslařky Julia Lipnická a Adelina Sotnikovová tuto možnost uvítají, protože ještě nemají řidičský průkaz.

Mercedesy jsou jen částí odměny za medaile vedle finančního ohodnocení. To například u olympijských vítězů činí v přepočtu 2,5 miliónu korun.

Reklama

Sdílejte článek