Hlavní obsah

Drsná zima. Mráz v Pchjongčchangu ničí olympionikům sjezdové lyže

7. 2. 2018 11:32

Mrazivé počasí v olympijském Pchjongčchangu ničí závodníkům sjezdové lyže. Někteří je po tréninkových jízdách zahodili, řekl agentuře Reuters jeden z technických pracovníků na sjezdovkách. Problémy s mimořádně ostrými krystalky sněhu měl kvůli mrazu také vítěz posledních šesti ročníků Světového poháru Marcel Hirscher.

Foto: Wolfgang Rattay, Reuters

Rakouský sjezdař Marcel Hirscher se musí také vyrovnat s mrazivým počasím v Pchjongčchangu, které ničí sjezdařům lyže (ilustrační foto).Foto: Wolfgang Rattay, Reuters

Článek

V dějišti her padají teploty hluboko pod nulu a lyže se kroutí. "Jeden z trenérů řekl, že po dnešku lyže vyhazují," uvedl Craig Randell, který na sjezdovkách pracuje třetí olympiádu.

Tentokrát byl na svahu, kde se pojede slalom, obří slalom a závod družstev. Trénoval na něm mimo jiné rakouský favorit Hirscher, který v této sezóně SP vyhrál už deset závodů.

Také jeho vybavení v mrazech trpělo. "Sněhové krystalky jsou velmi ostré, když teploty klesají k minus dvaceti stupňům, a skluznice se pálí. Je to stejné, jako kdybyste zažehl oheň a pálil svou skluznici, protože sněhové krystalky mají tak ostré hrany," popsal šestinásobný mistr světa Hirscher, který bude útočit na první olympijské zlato. Před čtyřmi lety v Soči skončil ve slalomu druhý.

Kvůli mrazům a těžkému sněhu prolili pořadatelé slalomový svah vodou. Společně s oteplením, které by mělo přijít, by to mělo přispět k tomu, aby se lyže tolik neničily.

Reklama

Sdílejte článek