Hlavní obsah

Hokejisté USA mají v nominaci na OH patnáct hráčů z univerzit

14. 1. 2022 11:13

Hokejisté Spojených států amerických zařadili do nominace na únorové olympijské hry v Pekingu 15 hráčů z univerzitní NCAA. Mezi nimi je i útočník Matty Beniers z University of Michigan, jehož si loni vybral jako dvojku draftu nováček NHL Seattle. Dva hokejisty vzal generální manažer John Vanbiesbrouck z nižší AHL a osm členů pětadvacetičlenného kádru působí v evropských soutěžích.

Foto: Twitter

Jack Hughes na MS do 18 let.Foto: Twitter

Článek

Devatenáctiletý Beniers byl stejně jako obránci Brock Faber z University of Minnesota, Drew Helleson z Boston College, Jake Sanderson z University of North Dakota a další útočník a také zástupce University of Michigan u loňského triumf na mistrovství světa dvacítek v Edmontonu. Beniers byl navíc stejně jako gólman Drew Commesso, který ale nezasáhl do hry, na přelomu května a června loňského roku členem bronzového týmu z mistrovství světa v Rize.

Jediným hráčem s olympijskou zkušeností v týmu, který povede jako hlavní kouč David Quinn s asistenty Mikem Hastingsem, Brettem Larsonem, Scottem Youngem a Davidem Lassondem, je forvard Brian O'Neill z Jokeritu Helsinky z Kontinentální ligy. Byl před čtyřmi roky v Pchjongčchangu.

Na velké mezinárodní akce se představili už jen další dva členové kádru. Obránce David Warsofsky z německého Ingolstadtu hrál na MS 2016 a útočník Andy Miele z Nižního Novgorodu byl na světových šampionátech v letech 2011 a 2014. Warsofsky se může také pochlubit titulem mistra světa v kategorii hráčů do 20 let z roku 2010.

Sedm hráčů se představilo v NHL. Útočník Nick Shore z Novosibirsku má na kontě za Los Angeles, Ottawu, Calgary, Toronto a Winnipeg 299 utkání v základní části a dalších pět v play off. Obránce Steven Kampfer z Kazaně sehrál za Boston, Minnesota, Floridu a New York Rangers 231 duelů v NHL a tři další v bojích o Stanleyův pohár.

Warsofsky nastupoval za Boston, Pittsburgh, New Jersey a Colorado (55 zápasů v NHL a 4 v play off), další zadák Aaron Ness z Providence z AHL za New York Islanders, Washington, Arizonu (72 zápasů) a útočníci Ken Agostino z Nižního Novgorodu za Calgary, St. Louis, Boston, Montreal, New Jersey a Toronto (86), Miele za Phoenix (15) a O'Neill za New Jersey (22).

Američané vstoupí do olympijského turnaje ve čtvrtek 10. února proti domácí Číně. O dva dny později je ve skupině A čeká Kanada a v neděli 13. února změří síly s Německem.

Nominace USA na olympijské hry v Pekingu (9.-20. února):
Brankáři:
Drew Commesso (Boston University/NCAA)
Strauss Mann (Skelleftea AIK/Švéd.)
Pat Nagle (Lehigh Valley/AHL),
obránci:
Brian Cooper (Oskarshamn/Švéd.)
Brock Faber (University of Minnesota/NCAA)
Drew Helleson (Boston College/NCAA)
Steven Kampfer (Kazaň/KHL)
Aaron Ness (Providence/AHL)
Nick Perbix (St. Cloud State University/NCAA)
Jake Sanderson (University of North Dakota/NCAA)
David Warsofsky (Ingolstadt/Něm.),
útočníci:
Nick Abruzzese (Harvard University/NCAA)
Ken Agostino, Andy Miele (Nižnij Novgorod/KHL)
Matty Beniers, Brendan Brisson (University of Michigan/NCAA)
Noah Cates (University of Minnesota-Duluth/NCAA)
Sean Farrell (Harvard University/NCAA)
Sam Hentges (St. Cloud State University/NCAA)
Matthew Knies, Ben Meyers (University of Minnesota/NCAA)
Marc McLaughlin (Boston College/NCAA)
Brian O'Neill (Jokerit Helsinky/KHL)
Nick Shore (Novosibirsk/KHL)
Nathan Smith (Minnesota State University/NCAA).

Reklama

Sdílejte článek