Hlavní obsah

Potvrzeno! Hokejisté Ruska mají v kádru pro Peking sedm zlatých medailistů z minulých OH

24. 1. 2022 15:27

Hokejisté Ruska mají v konečné nominaci na olympijské hry v Pekingu sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Naproti tomu vybral kouč Alexej Žamnov do pětadvacetičlenného kádru také 12 hráčů, kteří budou na velké mezinárodní akci debutovat. Sborná bude 12. února posledním soupeřem české reprezentace v základní skupině B.

Foto: iihf.com

Hokejisté Ruska mají v konečné nominaci na olympijské hry v Pekingu sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. (ilustrační foto)Foto: iihf.com

Článek

Šanci zopakovat triumf z minulé olympiády budou mít obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a další forvardi Nikita Gusev z Petrohradu a Vadim Šipačov, Vojnovův klubový spoluhráč a suverén produktivity KHL posledních let.

Jako jediný člen kádru se vydá na třetí olympiádu Vojnov, který se představil i v roce 2014 v Soči. Ve sbírce úspěchů má i dva zisky Stanleyova poháru s Los Angeles v letech 2012 a 2014. Jakovlev, Šipačov a další útočníci Arťom Anisimov z Jaroslavle a Sergej Plotnikov z Petrohradu jsou mistry světa z roku 2014 z Minsku. Anisimov, který má na kontě 771 zápasů v NHL a dalších 43 v bojích o Stanleyův pohár za New York Rangers, Columbus, Chicago a Ottawu, se představil také pod pěti kruhy v Soči.

Na první velkou mezinárodní akci v kariéře se vydají brankáři Timur Biljalov z Kazaně a Ivan Fedotov z CSKA Moskva, z Omsku zadák Damir Šaripzjanov s útočníky Аrsenijem Gricjukem a Kirillem Semjonovem, z Jaroslavle obránci Alexandr Jelesin s forvardem Arturem Kajumovem, z Magnitogorsku bek Arťom Minulin s útočníkem Andrejem Čibisovem, obránci Dmitrij Višněvskij ze Spartaku Moskva a Sergej Tělegin z Čeljabinsku a forvard Kirill Marčenko z Petrohradu.

Na loňském mistrovství světa v Rize byli brankář Alexandr Samonov z Petrohradu, obránce Něstěrov a útočníci Grigorenko, Pavel Karnauchov a Anton Slepyšev z CSKA Moskva a Dmitrij Voronkov z Kazaně.

Z širšího sedmatřicetičlenného kádru pocestují do Pekingu jako připravení náhradníci Dmitrij Šugajev z Čerepovce, bek Semjon Čisťakov z Omsku a útočníci Stanislav Galijev z Dynama Moskva, Alexandr Kadějkin z Ufy, Andrej Kuzmenko z Petrohradu a Vladimir Tkačov z Čeljabinsku.

Vypadli brankáři Jaroslav Askarov z Petrohradu, obránci Šakir Muchamadullin z Ufy, Alexandr Nikišin ze Spartaku Moskva a Daniil Pylenkov s útočníky Antonem Burdasovem z Petrohradu a Arťomem Galimovem z Kazaně.

Rusové zahájí olympijský turnaj ve středu 9. února zápasem proti Švýcarsku, o dva dny později změří síly s Dánskem.

Nominace Ruska na olympijský turnaj v Pekingu (9.-20. února):
Brankáři:
Timur Biljalov (Kazaň)
Ivan Fedotov (CSKA Moskva)
Alexandr Samonov (Petrohrad)
obránci:
Arťom Minulin (Magnitogorsk)
Jegor Jakovlev (Magnitogorsk)
Alexandr Jelesin (Jaroslavl)
Damir Šaripzjanov (Omsk)
Dmitrij Višněvskij (Spartak Moskva)
Nikita Něstěrov (CSKA Moskva)
Sergej Tělegin (Čeljabinsk)
Vjačeslav Vojnov (Dynamo Moskva)
útočníci:
Sergej Andronov (CSKA Moskva)
Michail Grigorenko (CSKA Moskva)
Pavel Karnauchov (CSKA Moskva)
Sergej Plotnikov (CSKA Moskva)
Anton Slepyšev (CSKA Moskva)
Nikita Gusev (Petrohrad)
Kirill Marčenko (Petrohrad)
Arťom Anisimov (Jaroslavl)
Artur Kajumov (Jaroslavl)
Аrsenij Gricjuk (Omsk)
Kirill Semjonov (Omsk)
Andrej Čibisov (Magnitogorsk)
Vadim Šipačov (Dynamo Moskva)
Dmitrij Voronkov (Kazaň)

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.