Tohle je pro gólmana noční můra, ošíval se Hrubec

Za první třetinu na něj šly jen pouhé čtyři dánské střely, brankář české hokejové reprezentace Šimon Hrubec však hned dvakrát musel lovit puk ze sítě. A přestože ve zbylém průběhu už neinkasoval a připsal si celkem 15 zákroků, nestačilo to ani na bod.

Šimon Hrubec zasahuje.

Peking (od našeho zpravodaje) - V rozhovoru po zápase neskrýval zklamání. Zároveň věří, že se z porážky tým oklepe a příští zápas bude lepší.

Takový zápas musí být pro gólmana hodně nevděčný, že?

Takové zápasy jsou pro gólmana noční můra. Skoro pořád jsem se koukal na druhou stranu hřiště, pořád jsme byli u nich. Říkal jsem si: ´Pojďme tam něco dát.´ Věřil jsem, fakt jsme hráli dobře. Byla jen otázka času, kdy to tam padne. Dali jsme i několik tyček, ale jen jeden gól...

První gól jste inkasoval po smolné teči Sobotky, druhý z nájezdu. Šel chytit?

Dán Frans Nielsen překonává českého gólmana Šimona Hrubce.

Nielsen to udělal dobře. Spíš mě mrzí, že kdybych to chytil, mohli jsme třeba brzy vyrovnat na 1:1.

Čekal jste, že Nielsen půjde do bekhendového blafáku?

On má dvě věci a já čekal tu první – střelu mezi betony. Dělá to fakt dobře, naznačil mi střelu mezi betony a šel do kličky...

Roman Červenka a Matěj Stránský.

Bylo těžké si nepouštět do hlavy myšlenky, že šlo o druhý obdržený gól ze čtvrté střely?

Tohle mi nevadí. Vím, že zápas je dlouhý, že před námi bylo více než 40 minut. Pár takových už jsem chytal. Bylo by špatné, kdyby mě to rozhodilo.

Bylo frustrující sledovat, jak na druhé straně spoluhráči místo gólů trefují jen tyčky nebo šance zahazují?

Mrzelo mě to, protože jsem viděl, jak se kluci snaží. Jak bruslí, sráží se, ze všeho střílí. Dneska nám to nepřálo. Vyhrál šťastnější. Nemá cenu se v tom ale patlat, musíme jít dál.