Článek
Milán (od našeho zpravodaje) - Čtvrtfinálovou vstupenku získali po základních skupinách jejich vítězové a zároveň nejlepší tým ze druhého místa (viz tabulka kritérií, podle kterých se určuje pořadí po skupinách).
A nejlepším týmem ze druhého místa jsou Finové, kteří mají ze tří zápasů šest bodů a kladnou jedenáctku ve skóre.
Co rozhoduje o postavení v celkové tabulce po základních skupinách:
1) Vyšší postavení ve skupině
2) Vyšší počet bodů
3) Lepší skóre
4) Vyšší počet vstřelených gólů
5) Vyšší postavení na žebříčku IIHF
Češi po odpolední porážce se Švýcarskem obsadili ve skupině A třetí místo a věděli, že v předkole play off půjdou na třetí tým z „céčka“. Po výhře Dánska nad Lotyšskem 4:2 je jasné, že třetí budou ve skupině právě Dánové. I kdyby Němci nezískali večer proti USA ani bod.
Kdo s kým v předkole play off:
12:10 Švýcarsko – Itálie (Rho Ice Hockey)
12:10 Německo – Francie (Santa Giulia)
16:40 Česko – Dánsko (Santa Giulia)
21:10 Švédsko – Lotyšsko (Santa Giulia)
V tom případě by o pořadí na druhém až čtvrtém místě rozhodla minitabulka vzájemných zápasů, neboť Německo, Lotyšsko i Dánsko shodně získaly tři body. Ty by měly i v minitabulce, dalším pomocným kritériem je rozdíl ve skóre. A díky němu je pořadí následující: 2. Německo (skóre +1), 3. Dánsko (0), 4. Lotyšsko (-1).
Nejproduktivnějším hráčem Dánska je útočník Českých Budějovic Nick Olesen, jenž ve třech skupinových zápasech zapsal čtyři kanadské body za tři góly a jednu asistenci.
Kdo s kým ve čtvrtfinále:
12:10 Slovensko – Německo/Francie (Santa Giulia)
16:40 Kanada – Česko/Dánsko (Santa Giulia)
18:10 Finsko – Švýcarsko/Itálie (Rho Ice Hockey)
21:10 USA – Švédsko/Lotyšsko (Santa Giulia)
V případě zvládnutého předkola by pak ve středu vyzvali Češi ve čtvrtfinále našlapanou Kanadu. S ní se utkali už na úvod turnaje a podlehli jí jednoznačně 0:5.






