Andradeová jako první Brazilka vyhrála gymnastický víceboj na mistrovství světa

Třiadvacetiletá Rebeca Andradeová vyhrála jako první brazilská sportovní gymnastka víceboj na mistrovství světa. Stříbrná medailistka z loňského olympijského víceboje v Tokiu, kde získala i zlato na přeskoku, dnes vybojovala titul v Liverpoolu se známkou 56,899 bodu. Na stupně vítězů ji doprovodily Shilese Jonesová z USA a domácí Britka Jessica Gadirovová.

Rebeca Andradeová z Brazílie vyhrála MS ve víceboji.

Andradeová získala vícebojařské zlato jako první gymnastka z Jižní Ameriky. V Liverpoolu ovládla už nedělní kvalifikaci a spravila si chuť po soutěži družstev, v níž Brazilkám na čtvrtém místě medaile unikla.

Nejlepší Češka Aneta Holasová obsadila v kvalifikaci 45. místo, teprve patnáctiletá Klára Peterková při premiéře skončila na 92. příčce ze 108 závodnic, které odcvičily kompletní čtyřboj.

Obhájkyně titulu Angelina Melnikovová na MS startovat nemohla kvůli trestu pro Rusky za invazi na Ukrajinu, olympijská vítězka Američanka Sunisa Leeová má závodní pauzu.